Škola v pohybu, o. s., pomohlo organizačně i materiálově pomoci školnímu týmu SOU a SOŠ, SČMSD, Žatec, s. r. o. zúčastnit se mezinárodního turnaje v německém Lipsku!

29.10.2012 11:03

26. 10. 2012 se v Lipsku konal 7. ročník mezinárodního halového turnaje středních škol v kopané, tzv. IB – cup soccer world. Školní tým SOU a SOŠ, SČMSD, Žatec, s. r. o. vyrazil na dalekou cestu již brzy ráno a chlapcům ani nevadilo, že jejich vrstevníci mají prázdniny a mohou si přispat. Po několikahodinové cestě nás čekala nádherná Soccer world arena, vytvořená z bývalého výstaviště, složená z 9 hřišť s umělým povrchem pro halový fotbal.

Po loňské zkušenosti pomalých začátků jsme na své soupeře vlétli a naši základní skupinu jsme bez ztráty bodu vyhráli. Po snadnějším čtvrtfinále, kdy jsme SED Leipzig k ničemu nepustili a vyhráli 4:0 nás čekal těžký soupeř FC Gummibaren. Celý zápas jsme prohrávali, chlapci ale ještě domů jet nechtěli, a tak se do soupeře ještě více zakousli. V momentě, kdy rozhodčí už dával píšťalku do úst a konec se blížil, se nám z poslední akce při power play podařilo Oppelem vyrovnat. V následných pokutových kopech jsme měli pevnější nervy a postoupili jsme do finále. Tam při nás opět stála paní Štěstěna (pochopitelně jsme jí šli naproti…) a A. Hynek v posledních vteřinách převážil pomyslný jazýček na miskách vah na naší stranu a technickou střelou k tyči rozhodl o vítězství 3:2. Po nedávném vítězství v okresním finále Poháru Josefa Masopusta středních škol (obdoba McDonald´s cupu).

Je to další velký úspěch sportovní třídy, která má vytvořené takové podmínky na SOU a SOŠ, SČMSD, Žatec, s. r. o., že se žáci věnují fotbalu i dopoledne (mají upravený rozvrh, rarita mezi středními školami).

Škola ve spolupráci s fotbalovými kluby se snaží rozvíjet uvadající úroveň mládeže nejen po stránce vzdělání, ale také po stránce sportovní!

 

Základní skupina:

-         International 17       6:1

-         1. FC Welle            5:0

-         FC Gummibaren     4:0

-         Allstars Leipzig       4:1

 

-         Čtvrtfinále: - SED Leipzig        4:0

-         Semifinále: - FC Gummibaren 2:2 (4:3 pen.)

-         Finále: - BS Dresden              3:2

 

Hráči: Vladislav Hynek, Milan Hodina, Tomáš Oppel, Antonín Hynek, Tomáš Štourač, Miroslav Kalbáč, Jan Hynek

Trenér: Ing. Radim Laibl